Jurgen Klopp dokazuje, da se Liverpool lahko kosa z Man Cityjem na ključnih področjih v tekmi za naslov Premier League

Liverpool je s težko prisluženo zmago nad Crystal Palaceom s 3:1 zmanjšal zaostanek med seboj in Manchester Cityjem na devet točk. Bilo je marsikaj všeč glede tega, kako so se Rdeči izkazali proti moškim Patricka Vieire, tako glede tehničnih sposobnosti kot miselnosti.

Virgil Van Dijk je v osmi minuti tekme odkimal iz kota, gol pa je dal ton v preostanku prvega polčasa.

Alex Oxlade-Chamberlain je nato v 32. minuti dosegel dva zadetka, ko je nadzoroval predložek Andrewa Robertsona in močno zadel mimo Vicenteja Guiate.

Toda rdeči v zaključku prvega polčasa niso uspeli spremeniti več priložnosti, Palace pa je to priložnost izkoristil tako, da je v 55. minuti preko Edsonna Edouarda prepolovil zaostanek in se pripravil na živčni zaključek. Kontroverzna enajstmetrovka, ki je bila dosojena za prekršek nad Diogom Jota, je omogočila Fabinhu, da je tekmo zaključil v nekaj minutah.

Zmaga pomeni, da se je Liverpool izognil porazom v vseh tekmovanjih, saj so zvezdniki Mohamed Salah, Sadio Mane in Naby Keita gostovali na Afriškem pokalu narodov.

Jurgen Klopp ne more več kriviti globine ekipe

Jurgen Klopp za nekatere nastope ne more več kriviti globine ekipe (Slika: Getty)

Rdeči so zmagali na vseh tekmah Premier League in napredovali tudi v finale pokala Carabao s skupno zmago nad Arsenalom z 2:0.

In način zmage proti Eagles, čeprav nekoliko posrečen glede na priložnosti, ki jih je Palace izpustil, nakazuje, da Jurgen Klopp nima izgovorov v zemunici na Anfieldu.

Globina moštva je bila za nemškega šefa ponavljajoča se težava v zadnjih nekaj sezonah na Anfieldu in pogosto se je poudarilo, da se klub zanaša na Maneja in Salaha, vendar ne več.

Druge možnosti za napredovanje so se okrepile v odsotnosti para, zlasti tiste, ki so bile povezane s kratkoročnimi in dolgoročnimi odmiki od Merseysidea, kot je Oxlade-Chamberlain.

Liverpool je že prej poplačal denar

Liverpool je že prej trosil denar (Slika: Express Sport)

V začetku letošnje sezone je Klopp poudaril, da se Manchester City ne spopada z enako stopnjo poškodb in težav, povezanih s covidom, kot je bila njegova stran, zato je bila njegova ekipa raztegnjena.

A tudi če bi bilo tako, se zdi, da ima vsak igralec v najboljši enajsterici Liverpoola že pripravljeno zamenjavo na stranskem tiru, ko bo poklican.

Dodatek Ibrahime Konateja zagotavlja globino v osrednji obrambi, na sredini imajo veliko različnih možnosti, zdaj pa so tudi napadalci dokazali, da so na nivoju.

Lani je tudi Jamie Carragher poudaril razliko v globini glede njihovih bočnih branilcev in dejal: »To kaže razliko, ko govorimo o ekipi Liverpoola v primerjavi z Man Cityjem. To je edini položaj, kjer za Liverpool ni prave rezerve.

Oxlade-Chamberlain je navdušil za Liverpool

Oxlade-Chamberlain navdušen za Liverpool (Slika: Getty)

'Trent zgreši, potem imaš veznega igralca pri 35, 36 igra na desnem branilcu, tako da se to šele vidi danes.'

Toda zdaj imajo rdeči Konstantinosa Tsimikasa in Neca Williamsa kot izvedljivo možnost za okrepitev, če pride do poškodbe enega od bočnih branilcev.

Če bo City, kot nekateri napovedujejo, podaljšal prednost na vrhu Premier lige in zmagal z zdravo razliko, globina preprosto ne more biti več izgovor.

Kako se bo iztekel preostanek letošnje sezone, je treba še videti.